הדפסה על נייר או קנבס – מה לבחור?

בחרתם יצירת אמנות שמתאימה בדיוק לחלל שלכם ועכשיו אתם מתלבטים – מה כדאי לבחור, הדפסה על  נייר או קנבס? לכל אחד מהחומרים יש מראה שונה שיוצר אפקט שונה בחלל. מומלץ לבחור בחומר שמתאים יותר לסגנון האיור שבחרתם, ובמקביל, גם לסגנון החלל שלכם.

הכנו לכם מידע מפורט על כל סוג הדפסה – נייר וקנבס – שיעזור לכם לבצע את הבחירה הנכונה.

תמונות לחלל בסגנון מודרני

אם יש לכם חלל בסגנון מודרני מינימליסטי, בדרך כלל תעדיפו תמונות נייר ממוסגרות, בעלות מראה מודרני וקליל.

  • ההדפסה על נייר עבה ואיכותי, בעל טקסטורה חלקה ואחידה.
  • הדפס הנייר מחופה עם זכוכית איכותית בשקיפות גבוהה, בשני סוגי גימור: זכוכית בגימור מט, בעלת הברקה עמומה, תשרת את התמונה היטב במקומות מוארים מאוד או בקרבה לגופי תאורה. לעומת זאת, יש שאוהבים דווקא זכוכית בגימור מבריק, שמקרין ברק חזק על התמונה ומעניק לה נופך יוקרתי ומרשים. 
  • ניתן למסגר הדפסי נייר במסגרות עץ (עובי 1.5-2 ס״מ בחזית), או במסגרות אלומיניום – מסגרות מתכתיות ודקיקות (עובי 0.7 ס״מ בחזית) למראה עדין ואלגנטי במיוחד. 

תמונות לחלל בסגנון כפרי

עבור חלל בסגנון כפרי, לרוב נבחר תמונות קנבס ממוסגרות, בעלות מראה מסיבי וחמים.

 

  • ההדפסה נעשית על בד קנבס איכותי ועבה במיוחד, 100% כותנה, בגימור מט.
  • ניתן למסגר תמונות קנבס במתיחה על מסגרת עץ ובעיטוף בסגנון גלריה: הבד מתוח על גבי מסגרת עץ פנימית, בצורה כזו שהאיור ממשיך ועוטף את המסגרת מצידי התמונה עד הגב. התמונה בולטת מין הקיר, והמסגרת אינה נראית לעין. בצורה זו של מסגור אין בעצם את המסגרת שיוצרת קונטרסט בין הקיר לתמונה, כך שהיא משתלבת בצורה עדינה עם גוון הקיר שמאחוריה.
  • אפשרות נוספת למסגור קנבס הן מסגרות חיצוניות –  מסגרות עץ חזקות ועמידות (עובי 1.5-2 ס״מ בחזית), במגוון צבעים שמדגישים את הטקסטורה הטבעית של העץ. או, במסגרות עץ ״תעלה״ שהיא דקה יותר (עובי 1 ס״מ בחזית), למראה עדין ומודרני . 
  • הקנבס מצופה בלכה ששומרת עליו ומגיע ללא חיפוי זכוכית. ניתן לראות ולחוש את הטקסטורה העדינה של הבד ואין השתקפויות.
  • מראה הטקסטורה של הבד ושל והטקסטורה הטבעית של מסגרות העץ, מעניק לתמונת הקנבס אופי חמים ועדין.
  • תמונות הקנבס בולטות מהקיר מעט יותר, ולכן בעלות מראה מסיבי יותר מאשר תמונות נייר בחיפוי זכוכית.
  • ניתן לשדרג הדפסי קנבס עם משיכות צבע בעבודת יד. המשיכות מבליטות את הצבע מהבד (בניגוד להדפסה שהיא שטוחה) ומעניקות לתמונה מראה הדומה מאוד לציור מקורי.  למידע נוסף ומחירים של שדרוג הדפסי קנבס – הקליקו כאן.

למי שאוהב טוויסט בחלל

אפשר לבחור תמונת נייר מחופה בזכוכית כדי לתת נגיעה מודרנית בבית כפרי, או, תמונת קנבס כנגיעה חמימה בבית מודרני וקריר.

קראתם עד הנה ועדיין מתלבטים? נשמח להציע לכם ייעוץ אישי בהתאמת האומנות לחלל, ללא עלות וללא התחייבות. הייעוץ כולל הדמיות שיעזרו לכם לראות איך יצירת האמנות שבחרתם תשתלב בחלל – הקליקו כאן לקבלת הייעוץ וההדמיה.